Marketing salonu kosmetycznego

Jak prowadzić dochodową stronę gabinetu urody na Facebooku?

Chciałbyś zareklamować salon urody, ale nie wiesz, od czego zacząć? Zastanawiasz się, czy założenie strony firmowej na Facebooku będzie dobrym posunięciem? Sprawdź, jakie korzyści niesie za sobą posiadanie własnej przestrzeni w social mediach.

Dlaczego warto założyć fanpage salonu urody na FB?

Prowadzenie strony firmowej na mediach społecznościowych jest najskuteczniejszą metodą pozyskiwania klientów. Bez względu na to czy planujesz wejście do branży, czy już prowadzisz swój gabinet, powinieneś zadbać o zbudowanie wizerunku salonu w sieci. Regularna publikacja postów, wchodzenie w interakcje z obserwatorami oraz szybkie odpowiadanie na wiadomości prywatne, zwiększają ruch wokół Twojego biznesu i pozwalają zbudować społeczność zainteresowaną Twoimi usługami. Wraz z rozwojem strony  możesz założyć własną grupę tematyczną, która skupi osoby zainteresowane pielęgnacją, nieinwazyjnymi zabiegami czy wizażem.

Facebook dla gabinetu urody – korzyści:

 • Założenie strony firmowej na Facebooku jest całkowicie darmowe i w pełni intuicyjne.
 • Sam decydujesz, jaki budżet przeznaczysz na promocję swojej działalności.
 • Nie musisz posiadać specjalistycznej wiedzy z zakresu marketingu internetowego.
 • Masz możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z użytkownikami.
 • Strona firmowa na FB może służyć jako narzędzie do przekierowania odbiorców na stronę internetową, bloga lub inne platformy społecznościowe.
 • Masz pełną kontrolę nad rozwojem swojego profilu – możesz komentować na grupach lub pod zasięgowymi postami, zaznaczając swoją obecność w internecie. 

Realizacja celów marketingowych jest w dużej mierze uzależniona od treści, które wstawiasz na stronę, oraz umiejętnego korzystania z kampanii reklamowych Facebook Ads. Użytkownicy oczekują merytorycznego i angażujące przekazu, dlatego każdy post powinien być przemyślany i stanowić element szerszego konceptu.

Reklama gabinetu kosmetycznego na Facebooku – wybierz strategię

Strona firmowa gabinetu urody może być prowadzona na różne sposoby. Niektóre salony chcą pozycjonować się na ekspertów, inne kładą duży nacisk na kontakt z klientami. Sprawdź, która idea wydaje się najbliższa Twojemu sercu:

 • Dzielenie się wiedzą – przekazywanie eksperckiej wiedzy w przystępny sposób jest niezwykle cenną umiejętnością. Jeżeli chcesz przyciągnąć nowych odbiorców lub zachęcić stałych klientów do skorzystania z nowych zabiegów, publikuj ciekawe i angażujące posty.
 • Kształtowanie pozycji – klienci są coraz bardziej wymagający, dlatego w dobrym tonie leży zaprezentowanie gabinetu od środka. Publikuj zdjęcia swojego salonu, stwórz osobny folder z fotografiami i krótkimi biogramami pracowników, oraz napisz kilka słów na temat wyposażenia gabinetu.
 • Reklama zabiegów – zastanów się, które zabiegi są najbardziej popularne wśród klientów, i zadbaj o ich odpowiednią promocję. Publikuj posty, w których umieścisz kluczowe informacje na temat usług (opis oraz korzyści). Nie zapominaj o rabatach, happy hours i programach lojalnościowych.
 • Kontakt z klientem – klienci cenią sobie usługodawców, którzy szybko odpisują na ich wiadomości, i potrafią w prosty sposób wyjaśnić sporne kwestie. Zadbaj o stały kontakt z obserwatorami, odpisuj na komentarze, wchodź w interakcje i organizuj konkursy.
 • Nauka przez zabawę – nawet profesjonalne konto w social mediach może być prowadzone w luźny sposób. Aby zwiększyć odbiór swoich postów, dołączaj zabawne grafiki, dziel się ciekawostkami i zachęcaj internautów do udostępniania wpisów.

Pamiętaj, że siłą Twojego biznesu jest szybka reakcja na zmieniające się potrzeby rynku. Działaj wedle własnego planu, ale kontroluj przy tym ruchy konkurencji. W żadnym wypadku nie kopiuj jej działań – wyciągaj wnioski, modyfikuj ofertę i dbaj o utrzymanie zainteresowania stałych klientów, a możesz mieć pewność, że Twoja firma będzie rosła w siłę.

Potrzebujesz profesjonalnego wsparcia w marketingu? Chętnie pomożemy!

Dzięki nam będziesz miał pewność, że wszystko będzie skuteczne, etyczne i zgodne z przepisami.
Wypełnij formularz